Оцінка промислового обладнання

Що входить у поняття технологічного та промислового обладнання

Технологічним обладнанням називають усі машини, установки та апарати, за допомогою яких виробляють продукцію і виконують автоматичне регулювання виробництва. Сюди входять такі види оснащення, як промислове, торгове, друкарське, медичне та телекомунікаційне. В цілому всі пристрої, необхідні для реалізації певної технології, вважаються технологічними. Наприклад, у випадку з очищенням приміщення, ними будуть швабра, відро та пилосос. Найчастіше технологічне обладнання задіяне на комерційних і промислових підприємствах.

Призначення експертної оцінки обладнання

Незалежна оцінка обладнання може бути складовою процедури експертизи вартості цілісного майнового комплексу підприємства або виконуватися як окрема операція. В умовах стрімкого технічного прогресу машини швидко застарівають. І нерідко експертизу замовляють саме для переоцінки оснащення, щоб встановити його актуальну ринкову вартість на поточний момент. Як правило, вона виявляється нижче за початкову ціну техніки.

Проводячи переоцінку виробничих приладів регулярно, ви зможете отримати точне уявлення про стан засобів компанії. Такі відомості необхідні для розробки плану розвитку підприємства, розрахунку прогнозів та визначення цілей роботи. Звертаючись за експертизою вартості, важливо вказати, оцінка якої категорії обладнання вам потрібна – несерійних машин або виробничо-технологічних ліній. Оскільки кожна з цих процедур має свою специфіку, яку оцінювач повинен врахувати при підготовці до дослідження.

Переоцінка пристроїв за допомогою незалежної експертизи вартості – основа ефективного управління технічними ресурсами підприємства. Ця процедура позбавить вас від сумнівів стосовно необхідності оновлення апаратури компанії або списання застарілих моделей машин.

Навіщо потрібен акт оцінки технічного стану обладнання?

Серед інших документів, які повинен подати замовник для проведення оцінки промислових машин, присутній акт оцінки технічного стану обладнання. Цей документ являє собою формуляр, в якому викладено висновок про працездатність приладу. Його складають за результатами діагностики справності апарату комісією компетентних фахівців. Висновок, крім технічних характеристик об'єкта, містить передбачувані недоліки і поломки машини.

Акт оцінки технічного стану обладнання складається після кожного планового огляду промислових приладів. Регулярність проведення такої процедури дозволяє своєчасно виявити неполадки техніки й істотно знизити витрати на відновлення пристроїв.

У яких випадках необхідна оцінка ринкової вартості машин і устаткування?

Експертна оцінка вартості техніки підприємства потрібна при наступних операціях:

 • заставі основних засобів,
 • бухгалтерському та податковому обліку,
 • страхуванні,
 • кредитуванні,
 • встановленні розміру понесених збитків,
 • виявленні вартості основних фондів,
 • продажі основних засобів,
 • виконанні рішень суду,
 • визначенні залишкової вартості апаратури,
 • внесенні технічного оснащення до статутного фонду.

При виконанні оцінки оснащення експерт приділяє велику увагу дослідженню ринку конкретного типу пристрою. Враховується також приналежність машини до одного з сегментів: технологічному, виробничому, допоміжному, автотранспортному або офісному.

 • Оцінюємо нерухомість за 1 день! Можлива термінова оцінка за 3 год

 • Оцінка будь-якої нерухомості 24/7

 • Оцінка збитку після ДТП 24/7

 • Ми працюємо цілодобово без вихідних!

 • Ми робимо експертну оцінку квартир, будинків, дач

 • Експертна оцінка завданого збитку транспортному засобу при ДТП за 2 робочі дні!

  Звертайтеся в bblegget, щоб отримати кваліфіковану допомогу з будь-яких питань, пов'язаних з незалежною оцінкою. Щоб замовити звіт, зателефонуйте по одному із зазначених телефонів в контактах або залиште заявку на консультацію онлайн, і наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.

  097 768 65 34

  Заявка на консультацію

  Після заповнення заявки наш спеціаліст зв'яжеться з Вами найближчим часом

  bblegget

  Біла Церква